#,###.00 000 010 //panasonic-middleeast-purchase-now.ibrandiq.com/fa/widgets/region/{0} //panasonic-middleeast-purchase-now.ibrandiq.com/Products/MultipleInStock/Fluid/{0}

انتخاب رنگ
Retail Sales Price: خرید Buy from Panasonic Where to Buy

داستان لنز LEICA DG - در جستجوی تحولاتی در عکاسی

داستان لنز LEICA DG - در جستجوی تحولاتی در عکاسی

LEICA DG NOCTICRON 42.5 میلی‌متر / F1.2 ASPH. / POWER O.I.S.

داستان لنز LEICA DG - در جستجوی تحولاتی در عکاسی

1. پیشینه ساخت
سابقه لنزهای تله‌فوتو متوسط
گروه لنزهای تله‌فوتو متوسط، لنزهایی در محدوده 80 میلی‌متر تا 100 میلی‌متر را پوشش می‌دهد. طی سال‌ها، که شروع آن با لنز Leica Thambar ارزشمند ‏90 میلی‌متری با F2.2 بود، تعداد زیادی لنز معرفی شده‌اند که کنترل بوکه را ارائه می‌دهند. لنزهای 85 میلی‌متری با عملکرد بالا و دریچه دیافراگم بزرگ برای عکاسی پرتره تا مدتها ابزار اصلی عکاسان حرفه‌ای بوده است و لنزهایی از این دست دارای آخرین فناوری طراحی اپتیکال، پوشش‌های برتر و فناوری دستگاه پیشرفته هستند. قابلیت‌های چشمگیر از بهترین لنزهای این گروه با ماندگاری زیاد آنها در بازار به اثبات رسیده است. لنز Nocticron ‏42.5 میلی‌متری با F1.2 یک لنز تله‌فوتو متوسط با دریچه دیافراگم بزرگ است که ساخته شد تا به شما حس و کیفیت عالی و ویژگی‌های عملکردی یک لنز Leica DG را بدهد.

Noctilux ‏50 میلی‌متری Leica ‏(F0.95) یکی از روشن‌ترین لنزهای جهان محسوب می‌شود. لنز 42.5 میلی‌متری جدید که توسط LUMIX برای فرمت چهار سوم میکرو ساخته شد از همان کلاس عملکرد اپتیکال برخوردار است.
Leica پیشوند "Nocti" را برای بهترین لنزهای خود نگه داشت و این لنز 42.5 میلی‌متری جدید شایسته نام Nocticron است. برای عکاسی با فرمت 35 میلی‌متری، Noctilux بی‌نظیر است. و در قلمرور دیجیتالی چهار سوم میکرو نیز Nocticron برترین است.

1. پیشینه ساخت
1/320 ثانیه، F1.2، ‏ISO 200 © Daniel Berehulak

1/320 ثانیه، F1.2، ‏ISO 200
© Daniel Berehulak

2. اهداف ساخت

1. فاصله کانونی و دریچه دیافراگم بزرگ (شماره کوچک F)
Nocticron ترجیحاً برای عکاسی پرتره طراحی شد. بدون تحریف چشم‌انداز و بدون فشرده‌سازی بصری قابل توجه، فاصله کانونی تله‌فوتو متوسط 42.5 میلی‌متری، چشم‌اندازی دلپذیر و تاری پس‌زمینه طبیعی ارائه می‌کند که چشم‌نواز است. هر چه شماره F بزرگتر باشد، عمق میدان سطحی‌تر و محدوده جداسازی مؤثر سوژه در فوکوس از پس‌زمینه تار بیشتر است، به همین دلیل F1.2 بزرگ برای مشخصات دریچه دیافراگم لنز انتخاب شد.

2. اهداف ساخت

از آنجا که حالات چهره لحظه به لحظه تغییر می‌کند، گرفتن عکس پرتره مهارت زیادی می‌خواهد. به همین دلیل، عملکرد مستقیم و حسی یک ویژگی ضروری لنز Nocticron است. به همین دلیل است که کلید AF/MF و حلقه کنترل دیافراگم به راحتی روی غلاف لنز قابل دسترسی است. همراه با استفاده آسان، از مواد فلزی با کیفیت عالی هم در ساخت آن استفاده شده است.

2. اهداف ساخت

3. اهداف کیفیت تصویر
هنگام عکسبرداری پرتره می‌خواهید تصویری هنری از سوژه بگیرید. به‌طور معمول می‌خواهید چهره‌ای در یک حالت طبیعی بگیرید که در مقابل یک بوکه پیش‌زمینه و پس‌زمینه زیبا قرار دارد. بنابراین زمانی که برای مثال فوکوس زیادی روی چشم‌ها دارید، می‌خواهید روی بینی و موی سوژه هم حالت بوکه صاف و یک دست ملایمی داشته باشید. این لنز تحت استانداردهای بالای کیفیت Leica DG ساخته شد تا وضوح بسیار دقیق همراه با بوکه آرام و طبیعی ارائه دهد تا از آزادی خلاقانه فوق‌العاده‌ای برخوردار شوید.

مهندسی اپتیکال
در دست گرفتن و کار با آن با وجود یک سیستم فوکوس داخلی راحت‌تر است، چون وزن عناصر متحرک لنز را در تعادل بهتری نگه می‌دارد. در 11 گروه شامل 14 عنصر، پیکربندی داخلی شامل قطعات اپتیکال پیشرفته مانند لنزهای غیرکروی با قطر بزرگ، لنزهای ED و لنزهای UHR می‌شود.

1/250 ثانیه، F1.2، ‏ISO 400 © Mitchell Kanashkevich

1/250 ثانیه، F1.2، ‏ISO 400
© Mitchell Kanashkevich

4. اهداف مشخصات

4.1. بهینه‌سازی برای راه‌حل‌های اپتیکال کلی
لنز بالا برای گرفتن هر چه بیشتر نور است. برای به حداقل رساندن اثر انحراف غیرکروی و بهینه‌سازی راه‌حل اپتیکال کلی، این عنصر بالا یک لنز UHR (شاخص انعکاسی فوق‌العاده بالا) است. همزمان، انحراف محیطی در لبه میدان نیز به حداقل می‌رسد. لنزهای UHR تمایل به انحراف رنگی دارند که این ویژگی با ترکیب یک عنصر دوتایی نوآورانه با موفقیت تصحیح شده است.

4. اهداف مشخصات

4.2. تاری به خوبی متعادل شده برای بوکه مطلوب
با اینکه به ندرت از لنزهای غیرکروی برای اپتیک‌های تله‌فوتو و تله‌فوتو متوسط استفاده می‌شود، این لنز شامل این دو عنصر می‌شود. آنها تاری خارج از فوکوسی ایجاد می‌کنند که ملایم‌تر و زیباتر هستند. همینطور آنها اثرات انحراف غیرکروی در فوکوس را تقریباً بی اثر می‌کنند. نتیجه، عملکرد تصویربرداری عالی همراه با بوکه مطلوب می‌باشد. حتی زمان حفظ وضوح در فوکوس، پشت و جلوی عمق میدان، انحراف تنظیم می‌شود تا به یک حالت متغیر ملایم مطلوب دست یابد. در ضمن، در جلو و پشت هم تاری به نحو ظریفی متعادل می‌شود.

4.3. ED نوع هلالی برای تقویت بیشتر عملکرد لنز
استفاده از عنصر ED نوع هلالی، از هر دو طرف خمیده، با حذف انحراف رنگی معمول و کاهش مؤثر روشنایی زیاد و انحنای لبه فریم موجب تقویت عملکرد لنز می‌شود.

4.4. لرزش‌گیر دوگانه تصویر - I.S.2 دوگانه
عملکرد تصویربرداری عالی تنها از طریق اپتیک‌ها صورت نمی‌گیرد. پردازش اپتیکال از طریق فوکوس خودکار سریع و دقیق و لرزش‌گیری مؤثر دوربین تا حد زیادی تقویت شده است.
این لنز مجهز به یک رمزگذار داخلی است و یک سیستم تقویت شده 240 فریم در ثانیه دارد که فوکوس خودکار با سرعت بالا و با کنتراست بالا را هدایت می‌کند. علاوه بر این، سیستم Power O.I.S.‎ می‌تواند حرکت پربسامد و هم کم‌بسامد را جبران کند. از این لنز می‌توان روی دوربین‌هایی با فناوری داخلی لرزش‌گیر دوگانه I.S.2 نیز استفاده کرد. فناوری دوگانه I.S.2 یک سیستم جبران‌کننده است که در داخل دوربین و لنز کار می‌کند و عمل لرزش‌گیری را به شکل فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد.
جادوگری فنی و همینطور قابلیت‌های اپتیکال جادویی ترکیب شده‌اند تا به بالاترین حد رضایت از عکاسی برسید. ویژگی‌های دیگری که لنز را برای استفاده مطلوب کرده است، دیافراگم nine-iris و یک هود از جنس آلومینیوم با یک پرداخت راه راه است که انعکاس را کاهش می‌دهد. هر کاری انجام شده است تا بیشترین استفاده را از عملکرد عالی این لنز Leica DG حرفه‌ای داشته باشید.

4.4. لرزش‌گیر دوگانه تصویر - I.S.2 دوگانه

[نکات فنی شماره 1]
پتانسیل تشخیصی با فناوری دیجیتال
عنصر بالای Nocticron ‏42.5 میلی‌متری با F1.2، یک لنز شاخص انعکاسی فوق‌العاده بالا با توانایی عالی جمع‌آوری نور است. لنزهای UHR (شاخص انعکاسی فوق‌العاده بالا) پتانسیل بالایی برای از بین بردن اثرات انحراف کروی دارند. با این حال، مدتهاست کنار گذاشته شده‌اند چون لنزهای UHR ته رنگ زردی دارند که نما را در نمایاب‌های اپتیکال رفلکس تک لنزی رنگی می‌کند. در دوربین‌های دیجیتال، از طریق پردازش دیجیتالی این حالت رنگی شدن به راحتی تصحیح می‌شود. پیشرفت‌های فنی، لنزهای مجهز به عناصر UHR را به گزینه‌ای عالی برای فناوری دیجیتال تبدیل کرده است.

[نکات فنی شماره 2]
بوکه چیزی نیست که افراد با چشم عادی می‌بینند.
در طول روز، افراد فقط چیزهایی را که در مرکز توجه آنهاست می‌بینند و از بوکه اطلاعی ندارند. تاری خارج از فوکوسی که در عکس‌ها دیده می‌شود به هیچ وجه بر اساس نگاه عادی ما از این جهان نیست. در عکس‌ها، چشم می‌خواهد اشکال نسبت به پس‌زمینه تا آنجا که امکان دارد واضح باشند. اگر یک سوژه مشخص شده و نقاط نامشخص نور وجود داشته باشد این همان بوکه صاف و یک دست است—که موجب می‌شود تصویر طبیعی به نظر برسد. بوکه طبیعی ابزاری عالی برای خلاقیت عکاسی است تا حس مثبت و منفی یک سوژه را بیان کنید و صحنه‌ها با تشدید حالت احساسی نمایش داده شوند.

محصولات استفاده شده در این مبحث