#,###.00 000 010 //panasonic-middleeast-purchase-now.ibrandiq.com/fa/widgets/region/{0} //panasonic-middleeast-purchase-now.ibrandiq.com/Products/MultipleInStock/Fluid/{0}

انتخاب رنگ
Retail Sales Price: خرید Buy from Panasonic Where to Buy

داستان لنز LEICA DG - در جستجوی تحولاتی در عکاسی

داستان لنز LEICA DG - در جستجوی تحولاتی در عکاسی

LEICA DG VARIO-ELMAR 100-400 میلی‌متری / F4.0-6.3 ASPH. / POWER O.I.S.

 

LEICA DG داستان لنزها

1. پیشینه ساخت

میل به معرفی دنیای اولترا زوم به افراد بیشتر.
برای نزدیک شدن به پرندگان وحشی، حیوانات و فعالیت‌های ورزشی و آشکارسازی ریزه‌کاری‌های سوژه‌های دوردست که از چشم غیرمسلح پنهان می‌مانند، و برای بزرگ‌نمایی روی آنها، پر کردن صفحه نمایاب و نهایتاً گرفتن عکس، چه روشی را دوست دارید انتخاب کنید؟ لنز اولترا زوم دنیایی نوین از لذت عکس‌برداری را به روی شما باز می‌کند. ولی در عین حال هم می‌دانیم که میدان دیدی که نمایاب ارائه می‌دهد بسیار باریکتر از دید عادی است، بنابراین کادربندی می‌تواند واقعاً چالش‌برانگیز باشد. می‌دانیم که به دنبال اولترا زومی هستید که به آسانی بتوانید با خود به همراه داشته باشید. تیم تخصصی طراحی و ساخت ما مایل بود شادی، زیبایی و هیجانی که فقط اولترا زوم می‌تواند حاصل کند را پیش روی شما بگذارد. این میل منجر به ساخت لنز جدید و شگفت‌انگیزی شد...

 میل به معرفی دنیای اولترا زوم به افراد بیشتر.

[نکات فنی شماره 1]
لنز استاندارد سه چهارم ضمن اینکه میدان دیدی به اندازه چشم انسان را پوشش می‌دهد، دارای فاصله کانونی 25 میلی‌متری است. *¹ زوم تا 400 میلی‌متر، *² تصویر داخل نمایاب 16 برابر بزرگتر از تصویری است که با چشم غیرمسلح می‌توانید ببینید. از طرفی، محیطی که در نمایاب می‌بینید 256 برابر کوچکتر است. برای هدف گرفتن چنین محیط کوچکی، باید روی تکنیک خود کار کنید. با یک اولترا زوم معمولی (DSLR)، تلاش و پشتکار نیاز است تا به مهارت‌های لازم دست یابید و همچنین برای استفاده از چنان لنز غول‌پیکری باید عضلاتتان را قوی کنید.
¹* معادل با دوربین 35 میلی متری: 50 میلی‌متر
²* معادل با دوربین 35 میلی متری: 800 میلی‌متر

LEICA DG داستان لنزها

F5.7, 1/4000 ثانیه، ISO 400
©Daniel J. Cox 

2. اهداف ساخت
رونمایی از دنیای لنزهای اولترا زوم

لنز اولترا زومی که در محیط باز خود را نشان می‌دهد. ایده‌آل این است که همه لنزها جمع و جور و سبک باشند. با این حال هرچه فاصله کانونی بیشتر باشد، طول خود لنز هم بیشتر می‌شود. قطر بیرونی آن نیز افزایش می‌یابد.
اطمینان از کیفیت بهینه عکس از طریق اصلاح ابیراهی (انحراف) نوری*¹ نیز چالش‌های بیشتری را همراه می‌سازد، و عناصر بیشتری از لنز نیاز است تا بهترین عملکرد حاصل شود. عناصر متعلق به عدسی ED*²، که جاگیر و سنگین است ضروری می‌شود. این عناصر قطور بوده و ناچاراً به وزن و حجم لنز می‌افزایند. سختی کار ما این بود که یک لنز اولترا زوم بسازیم که به آسانی همراه خود حمل کنید و برای عکس‌برداری بتوان آن را در دست گرفت. ما که مصمم بودیم تا منطق مرسوم در مورد لنزهای اولترا زوم را دگرگون کنیم، به شدت روی اندازه و وزن تمرکز کردیم.

[نکات فنی شماره 2]
برای دوربینی با بدنه تمام‌اندازه 35 میلی‌متری، لنزهای 400 میلی‌متری حداقل 30 سانتیمتر طول و 4 کیلوگرم وزن دارند. خود بدنه دوربین به همراه سه‌پایه و سایر ملزومات، بار قابل توجهی را ایجاد می‌کند.


3. اهداف مربوط به کیفیت تصویر
بدون لطمه دیدن. قدرت محرز لنز Leica DG.
قابلیت‌های بالقوه هر لنز قابل تعویضی را قدرت محرز آن شکل می‌دهد. در طراحی این لنز، بزرگترین چالش ایجاد پیکربندی بود که در قالبی جمع و جور و مناسب، برترین کیفیت تصویر را در جای‌جای کادربندی تصویر ارائه دهد. در راستای نیل به این هدف، این لنز مجهز به ساختار زوم متغیر سرتاسری شده است که از 20 عنصر در 13 گروه استفاده می‌کند. در گروه جلویی، دو عدسی UED وجود دارد*² که نور منتشرشده از سوی سوژه را جذب می‌کند و عملکرد تصویربرداری عالی را در کل محدوده زوم تضمین می‌نماید. برای به حداقل رساندن انحراف رنگ، چهار عدسی ED در نقاط اساسی تعبیه شده‌اند.
علاوه بر این، برای دستیابی به وضوح بالا به صورت یکپارچه در کل محدوده فوکوس از بی‌نهایت تا نمای نزدیک، یک عدسی ناکروی ED* واقع در انتهای پایینی سیستم نوری کمک می‌کند تا نور روی حسگر متمرکز شود. بدین ترتیب، به خاطر داشتن حداکثر نسبت بزرگ‌نمایی 0.25 (معادل 0.5 در دوربین 35 میلی‌متری)، حتی می‌توانید عکس ماکرو هم بگیرید.

LEICA DG داستان لنزها

F5.1, 1/2500 ثانیه، ISO 640
©Daniel J. Cox 

4. اهداف مربوط به مشخصات

4.1 لنز اولترا زوم حقیقتاً قابل حمل
این لنز مخصوص دوربین‌هایی طراحی شده است که بدنه آن با استاندارد «میکرو سه چهارم» مطابقت دارد. در این سیستم، فاصله قطری و سطح مقطع حسگرهای تصویربرداری به ترتیب برابر نصف و یک‌چهارم حسگرهای تصویربرداری در دوربین‌های 35 میلی‌متری SLR «تمام قاب» است. وقتی فناوری عدم استفاده از آینه از راه رسید، کاهش فاصله پشت لبه‌ها شدیداً برای کاربران لنزهای چشم‌ماهی، اولترا واید و زاویه عریض مفید واقع شد. لنزهای دارای فاصله کانونی کوتاه‌تر در کنار دیافراگم عریض‌تر و اندازه کوچکترشان سریعاً بهبودهای چشمگیری را از لحاظ عملکرد نشان دادند. با این حال که این مزایا به لنزهای تله‌فوتو منتقل نشد، اندازه کوچکتر حسگر (قسمت تصویربرداری) باعث کاهش اندازه کلی لنز و دیافراگم‌های عریض‌تر شد. در طراحی این لنز اولترا زوم، ما موفق به کاهش وزن آن تا 985 گرم شدیم، که حدوداً یک‌چهارم وزن لنز 400 میلی‌متریِ مخصوص دوربین‌های 35 میلی‌متری است. جدای از کوچک شدن اندازه، به اولین لنز اولترا زوم 800 میلی‌متری* دست یافتیم که مخصوص دوربین‌های میکرو سه چهارم ساخته شده است — یعنی طویل‌ترین لنز تله‌فوتو قابل تعویض موجود در بازار برای این استاندارد. از آنجایی که در دست گرفتن این لنز کوچکتر و سبکتر بسیار آسان است، در حالت طبیعی اغلب در فضای باز از آن استفاده خواهد شد. برای اینکه جهت عکس‌برداری در محیط‌های سخت اطمینان خاطر داشته باشید، آن را در برابر گرد و غبار درزبندی کرده و در مقابل افتادن در آب نیز مقاوم ساختیم. و چون زوم طویلی دارد، یک مکانیزم قفل حلقه زوم و یک گردنه سه‌پایه چرخشی 90 درجه نیز برای عکس‌یرداری در جهت افقی و عمودی به آن افزوده‌ایم. برای اینکه قابلیت تحرک و سهولت در عکس‌برداری به حداکثر برسد، تمام تلاشمان را کردیم تا به این اولترا زوم سرعت بخشیم.
* معادل با دوربین 35 میلی‌متری.

4.1 لنز اولترا زوم حقیقتاً قابل حمل

4.2. لنز اولترا زوم مخصوص عکس 4K
فناوری عدم استفاده از آینه در طیف گسترده‌ای از ابزارهای عکاسی بکار گرفته شده است؛ از عکس‌برداری ثابت گرفته تا فیلم‌برداری. «عکس 4K» که در قالب روشی نوین و تاریخ‌ساز برای ثبت لحظات خاص زندگی پدیدار شده است، به شما کمک می‌کند تا به غایت عکس‌برداری دست یابید. پرندگان و حیوانات وحشی، فعالیت‌های ورزشی و سایر سوژه‌های عکسبرداری شما با لنز 100-400 میلی‌متری احتمال دارد که در حرکت باشند. با استفاده از «عکس 4K» بیش از همیشه این شانس را دارید که آن «لحظه بی‌نظیر» را شکار کنید.

4.2. لنز اولترا زوم مخصوص عکس 4K

F6.3, 1/2000 ثانیه، ISO 800
©Daniel J. Cox 

[نکات فنی شماره 3]
استفاده از لنز تله‌فوتو طویل می‌تواند سوژه‌یابی در نمایاب را دشوار کند. با این حال، به کمک لنز اولترا زوم می‌توانید از زاویه عریض‌تری بزرگ‌نمایی کنید و به سهولت بیشتری سوژه مورد نظرتان را بیابید.

5. فناوری‌های منحصر به‌‍فرد در پس محصولات

5.1 فناوری ضد لرزش
ویژگی اثربخش جبران لرزش دست به شما امکان لذت بردن هرچه بیشتر از عکس‌برداری به روش گرفتن دوربین در دست را می‌دهد. این امر خصوصاً در مورد لنزهای تله‌فوتو صدق می‌کند: هرچه فاصله کانونی بیشتر باشد، حرکت‌های ظریف نیز راحت‌تر باعث تاری تصویر می‌شوند. اثر ماتی می‌تواند تماشای فیلم‌ها را نیز با مشکل مواجه کند. این لنز اولترا زوم همراه با حسگرهای ژیروسکوپی پربازده و غلتک‌های بلبرینگی عرضه می‌شود تا بهترین عملکرد لرزش‌گیری را داشته باشد. این عناصر تحت کنترل سیستم بسیار قدرتمندی به نام Power O.I.S است که هم لرزش‌های پربسامد و هم کم‌بسامد را شناسایی و اصلاح می‌کند.
از این لنز می‌توان روی دوربین‌هایی با فناوری داخلی لرزش‌گیر دوگانه I.S.2 نیز استفاده کرد. فناوری دوگانه I.S.2 یک سیستم جبران‌کننده است که در داخل دوربین و لنز کار می‌کند و عمل لرزش‌گیری را به شکل فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد.

5.1 فناوری ضد لرزش

5.2. فوکوس داخلی و کنترل ردیابی زوم
این لنز از عملکرد فوکوس داخلی*³ به منظور کنترل ردیابی زوم استفاده می‌کند. با حرکت دادن گروه‌های عدسی فوکوس‌کننده در داخل غلاف لنز، عمل فوکوس انجام می‌پذیرد. یکی از ویژگی‌های خاص لنز اولترا زوم استفاده از گروه لنزی تکی برای عمل فوکوس است. علاوه بر این، عنصر بکاراندازنده مورد استفاده برای کنترل فوکوس یک موتور بی‌صدای خطی است که از ویژگی‌های عالی شروع‌کننده و سرعت بالا بهره‌مند می‌باشد. فناوری‌های انحصاری گوناگونی در این لنز اولترا زوم تعبیه شده است. برای مثال، جهت بهبود بخشیدن به عمل بزرگ‌نمایی، فناوری‌های کنترلی مختلفی را بکار بستیم که تغییرات حاضر در بزرگ‌نمایی و وضعیت‌های فوکوس را به دقت اندازه‌گیری می‌کنند، و داده‌های سیستمی را با سرعت بالایی پردازش می‌نمایند.

5.2. فوکوس داخلی و کنترل ردیابی زوم

[اصطلاحات فنی]
*¹ ابیراهی نوری
ابیراهی نوعی اعوجاج لنز است و وقتی رخ می‌دهد که نور رنگ‌های مختلف به شکل‌های متفاوتی در عناصر لنز شیشه‌ای شکست پیدا می‌کنند. این یکی از دلایلی است که لنزها را اغلب متشکل از چند جفت عدسیِ گروهی می‌سازند. برای خنثی کردن اثر ابیراهی، به طوری که تمامی رنگ‌های مرئی روی یک نقطه یکسان متمرکز شوند، دو عنصر عدسی در جفت عدسی از شیشه‌های متفاوتی ساخته می‌شوند که دارای خصوصیات نوری مختلفی هستند.

*² لنز‏ ED/UED (پراش فوق العاده کم)
لنزهایی که از شیشه‌های نوری عادی و معمولی ساخته شده‌اند، هرچه فاصله کانونی بیشتر باشد، یا زاویه دید عریض‌تر باشد، اصلاح ابیراهی رنگی سخت‌تر می‌شود، بنابراین احتمالش بیشتر است که در عکس‌ها کاهش کنتراست و تاری رنگ رخ دهد. عدسی‌های UED/ED با جلوگیری از پراش رنگی که در منشورها مشاهده می‌شود این مشکل را از سر راه برداشته‌اند. عملکرد آنها اینگونه است که هم ابیراهی رنگ محوری در انتهای تله‌فوتو و هم ابیراهی رنگ ناشی از بزرگ‌نمایی در انتهای زاویه عریض را به نحوی مؤثر اصلاح می‌کنند.

*³ سیستم فوکوس داخلی
عمل فوکوس با حرکت دادن گروه‌های عدسی داخلی و با استفاده از یک موتور پله‌ای انجام می‌گیرد. از آنجایی که وزن کل عدسی‌های فوکوس به شدت روی سرعت فوکوس خودکار تأثیر می‌گذارد و نیاز به حرکت دادن کل مجموعه لنز مرتفع شده است، فوکوس داخلی از فناوری بنیادی لنز فوکوس خودکار (AF) استفاده می‌کند.

محصولات استفاده شده در این مبحث

/middleeast/fa/consumer/where-to-buy.html false false h-rs100400 h-rs100400 /middleeast/fa/consumer/where-to-buy.html false