#,###.00 000 010 //panasonic-middleeast-purchase-now.ibrandiq.com/fa/widgets/region/{0} //panasonic-middleeast-purchase-now.ibrandiq.com/Products/MultipleInStock/Fluid/{0}

انتخاب رنگ
Retail Sales Price: خرید Buy from Panasonic Where to Buy

داستان لنز LEICA DG - در جستجوی تحولی در عکاسی

داستان لنز LEICA DG - در جستجوی تحولی در عکاسی

LEICA DG SUMMILUX 12 میلی‌متری / F1.4 ASPH.

داستان لنز LEICA DG - در جستجوی تحولی در عکاسی

 

1. پیشینه ساخت
کمک به بهبود عملکرد لنزهای زاویه عریض با دوربین‌های بدون آینه

لنزهای زاویه عریض به علت داشتن فاصله کانونی کوتاه، چالش‌هایی را در عملکرد اپتیکال به وجود می‌آورند. در حالی که اعوجاج، انحراف منحنی‌شکل و آستیگماتیسم از مشکلات بارز این لنزها هستند، زاویه دید عریض مشکلات دیگری همچون انحراف رنگ را تشدید می‌کند. هرچه قطر لنز بزرگتر می‌شود، چالش‌ها هم بیشتر می‌شوند. در حالت ایده‌آل، برای به حداکثر رساندن کیفیت تصویر، لنزهای زاویه عریض باید با لنزهای اپتیکال متقارنی که روی مرکز دیافراگم قرار می‌گیرند ساخته شوند.

در مورد دوربین‌های رفلکس تک‌لنزی (SLR)، با این حال، وجود آینه کشویی امکان استفاده از لنزهای متقارن را در سیستم اپتیکی برای لنزهای زاویه عریض با فاصله کانونی کوتاه از بین می‌برد. برای حل این مشکل، عناصر رتروفوکوس برای اولین بار در جلوی سیستم اپتیکی SLR قرار داده شدند تا فاصله بک فوکوس بیشتر شود.* ابتکار و خلاقیت نیز به کار گرفته شد تا عملکرد رندر نامطلوب لنزهای نامتقارن جبران شود. با تجدید نظر در چیدمان قطعات اپتیکال، و با پیاده‌سازی فوکوس شناور، و به‌واسطه استفاده از شیشه دارای ضریب شکست بالا، شیشه ED، و قطعات ساخته‌شده با مواد دیگر، دستیابی به عملکرد عالی با لنزهای غیر کروی امکان‌پذیر شده است. طبیعتاً، زمانی که اولویت روی لنزهای با زاویه فوق‌العاده عریض، دیافراگم‌های گسترده و عملکرد برتر گذاشته می‌شود، دیگر پرداختن به عواملی چون اندازه و عملکرد هزینه‌ای چالش‌برانگیزتر می‌شود.

* بک فوکوس در اینجا به فاصله از سطح تصویرسازی تا سطح نزدیکترین لنز متصل به دوربین اشاره دارد.


فناوری دیجیتال امکان مشاهده از میان لنز را بدون نیاز به آینه فراهم می‌کند. در نتیجه، ممکن است فاصله بک فوکوس مورد نیاز در سیستم اپتیکی SLR بهبود یابد. این کار تا حد زیادی مشکل مطلوبیت طراحی را به سیستم اپتیکی نامتقارن مورد نیاز در لنزهای دارای زاویه فوق‌العاده عریض محدود می‌کند. در حالی که عامل شکل جمع و جور حفظ شده و وزن به حداقل رسیده است، توانایی بازیابی این فضا به Leica این امکان را می‌دهد تا میدان دید را گسترده‌تری داشته باشد، دیافراگم را بزرگتر کند، و عملکرد خود را بهبود ببخشد. ساخت این لنز به‌واسطه داشتن ویژگی‌های کاملاً متعادل یک ابزار عکاسی واقعی، از لحاظ تجاری عملی شده است. با آزاد شدن فضای داخلی، تکنولوژی بدون آینه Leica را قادر ساخته است تا یک لنز F1.4 ‏12 میلی‌متری بسازد که استانداردهای عملکرد دقیق ما را در سراسر تصویر اجرا می‌کند. همچنین، در مقایسه با مدل‌های مشابه ساخته‌شده توسط سایر سازندگان برای دوربین‌های فول فریم، این لنز ضمن ارائه عملکرد فوق‌العاده اندازه و وزن کمتری دارد. وزن لنز سوپر واید Leica برای مانت میکرو سه چهارم در مقایسه با لنزهای 12 میلی‌متری فول فریم، حدوداً نصف است

1. پیشینه ساخت

2.اهداف ساخت
1. کاربر هدف

همانطور که فاصله کانونی یک لنز زاویه عریض کاهش می‌یابد، زاویه دید زیاد می‌شود و دورنمای تصویر به‌طور چشمگیری نسبت به دید چشم غیر مسلح تغییر می‌کند. همین امر ابعاد جدیدی از خلاقیت را نمایان می‌کند. لنزهای دارای زاویه فوق‌العاده عریض این امکان را فراهم کرده‌اند که اشکال جدیدی از بیان تصویری کشف شود و به عکاسان اجازه می‌دهند ضمن لذت بردن از خلق تصاویر تازه، عکس‌های خاطره‌انگیزی را از زوایای جالب ثبت کنند. این لنز F1.4 ‏12 میلی‌متری به‌گونه‌ای ساخته شده است که برای عکاسانی که از لنز F1.4 ‏25 میلی‌متری یا لنز F2.8 ‏12-35 میلی‌متر استفاده می‌کنند، و همچنین کسانی می‌خواهند افق‌های خود را گسترش دهند و تصاویر گوناگونی را ثبت کنند جذابیت دارد.

1. کاربر هدف

15 ثانیه، F5.0، ‏ISO 200  

2. سوژه‌های عکاسی معمولی
لنز سوپر واید 24 میلی‌متری (معادل 35 میلمتری) را با کنترل عمق میدان F1.4 ترکیب می‌کند. فاصله کانونی 12 میلی‌متری قطعاً زاویه عریضی است. در حقیقت، اینجا نقطه ورود به عکسبرداری با لنز دارای زاویه فوق‌العاده عریض است. با توجه به اینکه لنز 12 میلی‌متری زاویه دیدی به نسبت چهار برابر مساحت لنز زاویه عریض 25 میلی‌متری میکرو سه چهارم عکسبرداری می‌کند، این لنز اغلب برای سوژه‌هایی همچون مناظر، شب‌های پرستاره و عکس‌های معماری فراگیر، مانند، ساختمان‌های بلند یا معابد و کلیساها کاربرد دارد. عکاسان مدت‌ها است از خطای پرسپکتیو یک لنز 24 میلی‌متری* برای خلق تصاویر متمایز گرفته‌شده از زوایای جالب دوربین استفاده می‌کنند. از آنجا که این لنز براق Leica، حتی هنگام باز بودن کامل در F1.4، کیفیت عالی و فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد، از این رو این امکان فراهم شده است که بتوان سوژه اصلی را در فضای داخلی کم‌نور قرار داد و حتی در صورتی که فضا برای عقب رفتن وجود نداشته باشد از آن عکسبرداری کرد. دیافراگم بزرگ نیز این امکان را فراهم کرده است که با عکسبرداری از نزدیکی سوژه اصلی و استفاده از فوکوس انتخابی برای تار کردن پس‌زمینه، روی آن سوژه تأکید کرد. این لنز F1.4 ‏12 میلی‌متری هم نوعی واقع‌گرایی غنی و هم بیان منحصر به فرد عکاسی را برای انواع سوژه‌ها ارائه می‌دهد
* معادل با دوربین 35 میلی‌متری.

2. سوژه‌های عکاسی معمولی

1/2500 ثانیه، F4.0، ‏ISO 200

15 ثانیه، F1.4، ‏ISO 1250 
© Bence Máté

15 ثانیه، F1.4، ‏ISO 1250

© Bence Máté


4. اهداف مشخصات

لنز ثابت مخصوص دیافراگم باز با قابلیت فوق‌العاده و عملکرد برتر

در سال‌های اخیر، فاصله کانونی 24 میلی‌متر* در لنزهای دارای زوم زاویه عریض و زوم استاندارد دوربین‌های فول فریم پیاده شده است. از آنجا که لنز 24 میلی‌متری* چندکاره است و استفاده از آن راحت می‌باشد، بسیاری از کاربران سراغ این لنز می‌روند. این لنز F1.4 ‏12 میلی‌متری همان زاویه دید عریض 84 درجه‌ای را ارائه می‌دهد و برای عکاسانی جذابیت دارد که از خلق عکس‌های پرمعنی با ترکیباتی که به دلیل خطای پرسپکتیو برجسته می‌شوند لذت می‌برند. گزینه‌های خلاقانه نیز به‌واسطه دیافراگم عریض F1.4 و همچنین پرداخت تصویر رنگی عالی و کیفیت تصویر گسترش یافته است. سطح بدنه بیرونی با کیفیت بالا نیز مخصوص Leica است، و حس فوق‌العاده ناشی از تنظیم دیافراگم و کنترل فوکوس به‌صورت آسان، روان، و رضایت‌بخش به‌واسطه لنز Leica Summilux ‏12 میلی‌متری F1.4 کاملاً مشهود است
* معادل با دوربین 35 میلی‌متری.

فناوری برای رسیدن به اهداف عملکرد تصویر
قدرت تصویربرداری در جایی که برای سایر لنزهای زاویه عریض ممکن نیست: وضوح لبه به لبه امکان گرفتن عکس از صحنه‌های خیره‌کننده شب را فراهم می‌کند و حتی برای عکسبرداری نیز مناسب می باشد.

هرچه فاصله کانونی یک لنز کوتاهتر شود، زاویه دید بیشتر می‌شود. با زاویه دید وسیع، استفاده از دیافراگم‌های گسترده منجر به انحرافات زشت و تصویر بی‌کیفیت می‌شود که در اثر ورود نور به لبه لنز بالا به وجود می‌آید. هرچه F پایین‌تر متوقف شود، این مشکل تشدید می‌شود. برای بهبود عملکرد تصویری، تکنولوژی باید در مسیری به کار گرفته شود که لنزتصویر شارپتر با زاویه دید گسترده تولید کند.

این لنز F1.4 ‏12 میلی‌متری به‌واسطه استفاده از 15 قطعه در 12 گروه با طول ثابت، سیستم اپتیکی فوکوس پشتی داخلی، و همچنین وضوح گوشه به گوشه و رندر عالی، همان کیفیت تصویر فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد که کاربران Leica می‌خواهند. سیستم اپتیکی در این لنز براق با زاویه فوق‌العاده عریض به‌گونه‌ای طراحی شده است که وقتی دیافراگم کاملاً باز F1.4 نور را به داخل راه می‌دهد، از کنترل این نور در لبه‌ها اطمینان حاصل شود. این مهم با استفاده از یک عدسی قدرتمند کوژ و کاو منفی در نزدیکی قسمت جلوی لنزها محقق می‌شود. در سیستم اپتیکال جدید این لنز F1.4 ‏12 میلی‌متری، قطعه دوم نور را مدیریت می‌کند. همین امر باعث می‌شود که از اعوجاج بالشتکی یا بشکه‌ای، و همچنین انحراف و آستیگماتیسم که هنگام استفاده از عدسی منفی جلوتر از سایر عدسی‌ها به وجود می‌آید، جلوگیری شود. قرار دادن یک عدسی مثبت در مقابل عدسی کوژ و کاو منفی، مانع وقوع اعوجاج و انحراف ناخواسته می‌شود. علاوه بر این، به‌واسطه استفاده از لنزهای غیر کروی با قطر بزرگ در کنار شیشه معمولی با ضریب پراکنش بسیار کم و دو قطعه شیشه‌ای با ضریب پراکنش فوق‌العاده کم که، با یک ساز و کار حساب‌شده، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تا مسطح بودن صفحه تصویر، انحراف ساژیتال، انحراف کروماتیک و انحراف کروماتیک جانبی را کنترل کنند، کیفیت تصویر بیش از پیش تضمین می‌شود. این تکنولوژی تضمین می‌کند که کاربران، حتی هنگام عکسبرداری از منابع نور تک نقطه‌ای در منظره شب و در موارد دیگری که لنزهای زاویه عریض معمولاً خوب کار نمی‌دهند، از وضوح عالی و عملکرد فوق‌العاده تصویری بهره‌مند شوند.
 

4. اهداف مشخصات

محصولات استفاده شده در این مبحث

/middleeast/fa/consumer/where-to-buy.html false false H-X012E H-X012E /middleeast/fa/consumer/where-to-buy.html false