LUMIX GH5 - Go Higher - نوآوری و تکنولوژی

LUMIX GH5، مجهز به فناوری‌های متنوعی است که حاصل بیش از 100 سال تلاش پاناسونیک است.

اولین دوربین فیلمبرداری با کیفیت بالای 4K 60P/50P در جهان با قابلیت دوربین دیجیتال تک‌لنز بدون آینه

راهکار کامل برای ویدئو با کیفیت بالای 4K - از تصویربرداری تا مشاهده

این امر با توسعه درون سازمانی رمزگذاری ویدئویی (H.264/H.265) از طریق توسعه تلویزیون، دستگاه‌های صوتی تصویری و غیره، و به‌واسطه فناوری موتور پردازش سیگنال با سرعت بالا برای پردازش تصویر میسر شد.

پاناسونیک به عنوان یک تولیدکننده یکپارچه لوازم صوتی و تصویری، بر اساس مطالعات انجام شده بر روی دوربین‌های عکاسی، دوربین‌های فیلمبرداری و انواع دستگاه‌های دیگر از جمله تلویزیون و پخش‌کننده‌های Blu-ray Disc، راهکار پیشرفته کاملی را برای ویدئو با وضوح بالای 4K ارائه می‌دهد.

تحقق ضبط نامحدود ویدیوی 4K

بدنه جمع و جور و سبک

قابلیت ضبط نامحدود ویدیوی 4K* در دوربین تک‌لنز برای اولین بار در جهان با استفاده از فناوری‌های جامع صرفه‌جویی در مصرف انرژی (قطعات پراکنده‌ساز گرما، طراحی ساختاری و شبیه‌سازی گرمایشی) از طریق توسعه دوربین‌های فیلمبرداری و تجهیزات مخصوص استفاده حرفه‌ای به دست آمد.
*زمان ضبط واقعی به منبع نیرو و ظرفیت کارت حافظه SD بستگی دارد.

پاناسونیک دوربین‌های دیجیتال تک‌لنز بدون آینه با قابلیت تعویض لنز خود را مطابق با استاندارد «چهار سوم میکرو» تولید می‌کند. علیرغم اینکه این دوربین جمع و جور و سبک است، اما این موضوع هرگز در عمل به کیفیت بالای تصویر آن لطمه نمی‌زند. این قابلیت به‌واسطه فناوری‌هایی نظیر مونتاژ با تراکم بالا، ساخت لنزهای ناکروی و لنزهای توسعه یافته با Leica امکان‌پذیر شده است.

این دوربین به خاطر داشتن حالت «عکسبرداری بی‌صدا» حواس سوژه را به خود جلب نمی‌کند

طراحی مستحکم

این دوربین به «حالت بی‌صدا» مجهز است که صدای شاتر الکترونیکی، لامپ کمکی فوکوس خودکار و هرگونه صدای بوق ایجاد شده از دوربین را خاموش می‌کند. در واقع، دوربین «بدون آینه» به علت نداشتن جعبه آینه امکان عکسبرداری کاملاً بی‌صدا را فراهم می‌کند.

طراحی محکم این دوربین نه تنها سبب شده در برابر گرد و غبار و باران مقاوم باشد، بلکه در دمای عملیاتی کمتر از ‎-10‎℃ ‏تا ‎40‎℃ ‏درجه سانتیگراد نیز در مقابل سرما و انجماد مقاومت دارد. فناوری‌های به کار رفته در طراحی این دوربین موجب شده تا این دستگاه در استفاده میدانی و سنگین و حتی تحت شرایط سخت نیز کاملاً کیپ و هوابندی‌شده باشد.

فوکوس خودکار پرسرعت و بسیار دقیق

سیستم تثبیت تصویر

این دوربین قابلیت منحصر به فرد فوکوس خودکار پاناسونیک را که از فناوری موسوم به DFD (عمق ناشی از خروج از فوکوس) بهره می‌برد تلفیق می‌کند. این دوربین با محاسبه فوری فاصله تا سوژه، به‌سرعت فوکوس دقیق را تنظیم می‌کند و حتی این کار را برای سوژه‌های در حال حرکت نیز انجام می‌دهد

پاناسونیک قابلیت O.I.S. (لرزش‌گیری تصویر اپتیکال) را با استفاده از حسگر ژیروسکوپ موجود بر روی لنزهای قابل تعویض و همچنین و لرزش‌گیر تصویر داخلی B.I.S (لرزش‌گیر بدنه‌ای تصویر) روی دوربین ارائه می‌دهد. این قابلیت ‎B.I.S. ‏حتی هنگام استفاده از لنز قابل تعویض با ‎O.I.S. بیرونی، ‏تاری تصویر را جبران می‌کند تا به بهترین شکل از این لنز بهر‌برداری شود. ترکیب ‎O.I.S. ‏و ‎B.I.S. ‏با کنترل دقیق، امکان تصویربرداری بدون تاری را از طریق لنز زاویه عریض تا تله‌فوتو فراهم می‌کند.