اطمینان از ایمنی محصول و بالا بردن کیفیت سطوح

پاناسونیک ایمنی دستگاه را در اولویت اول قرار می دهد
و محصولاتی تولید می کند که واقعاً برای مشتری مفید هستند.

در پاناسونیک، ما به کیفیت محصول بسیار اهمیت می دهیم و در تلاشیم صرف نظر از موقعیت، محصولی ایمن و قابل اطمینان را برای مشتریان سراسر جهان تولید کنیم.

با این هدف، سیاست کیفیت پاناسونیک بیان می کند که شرکت "با ارائه محصولات و خدماتی که پیوسته نیازهای مشتریان و جامعه را برطرف می کنند، عملاً در خدمت مشتریان خواهد بود." همچنین پاناسونیک از طریق یک سیاست اصلی با تعریف جداگانه در مورد ایمنی محصول تضمین می کند که ایده آل های اطمینان از کیفیت و ایمنی محصول در کل گروه پاناسونیک به طور کامل رعایت می شود.

برای عملی کردن این سیاست ها، هر شرکت سیستم هایی را برای اجرای کسب و کار خود با مسئولیت مستقل و نظارت خود تحت کنترل مدیر ارشد کیفیت (CQO) اجرا کرده است. علاوه بر این، پاناسونیک "جلسات استراتژی کیفیت" و "جلسات مدیران کیفیت" را برگزار می کند، این جلسات به افزایش همکاری بین گروهی و ترغیب تلاش هایی برای بهبود کیفیت کمک می کنند.

برای تولید با در نظر گرفتن ایمنی محصول در درجه اول اولویت، در سال 2012 پاناسونیک با سازماندهی مجدد کمیته گروه ایمنی کل محصولات خود، یک گروه کار فناوری ایمنی و گروه کار استانداردهای ایمنی تحت حمایت خود ایجاد کرد. شرکت با استفاده از این گروه های کار، فناوری های ایمنی مستحکمی ایجاد کرده و استانداردهای ایمنی محصول تعبیه شده ای را طراحی کرده که حاصل آن یک سیستم بهتر و هماهنگ تر است. به دلیل نیاز روزافزون به ویژگی های ایمنی در اتومبیل ها، ربات ها و سایر محصولات، پاناسونیک از کسب گواهی های استاندارد ایمنی از طریق مشارکت های بین گروهی جهت اطمینان از ایمنی در این دسته های محصول حمایت می کند.

در شرایط بسیار بعید، در صورت بروز حادثه ای در ارتباط با محصول پاناسونیک فوراً حقایق مربوط به حادثه را بررسی و ریشه های آن را تجزیه و تحلیل کرده و آزمایش های لازم را انجام می دهد. اگر شرکت تشخیص دهد حادثه مربوط به محصول جدی است، جزئیات حادثه فوراً و دقیقاً به مدیریت شرکت و سازمان های دولتی مربوطه گزارش می شود. در ضمن به منظور اطمینان از ایمنی مشتریان شرکت، گروه پاناسونیک با همکاری هم کلیه اقدامات لازم را اتخاذ می کنند.

بیشتر بدانید:

روابط مشتری

ما بر اساس فلسفه "خدمات واقعی"    خود  اعتماد، آرامش خاطر و رضایت را برای مشتریهایمان
فراهم می کنیم.

فلسفه مدیریت پاناسونیک این است که از طریق محصولات و خدمات خود به جامعه کمک کند و در عین حال همیشه مشتری را در درجه اول اولویت خود قرار دهد. بر اساس این فلسفه، شرکت برای بهبود رضایت مشتری (CS) در تلاش است و محصولات، راه حل ها و خدماتی را ارائه می کند که زندگی مردم دنیا را بهبود می بخشد.

پاناسونیک هنگام ارائه پشتیبانی خدمات مشتری و تعمیرات از طریق شبکه خدمات جهانی خود، در تلاش است رفتاری توأم با صداقت، دقت و سرعت و در عین حال تواضع و احترام داشته باشد. این رفتار ریشه در "خدمات واقعی" دارد که مؤسس شرکت در بیانات خود آن را عنوان کرده است. بنابراین دیدگاه بنیادی شرکت فراهم آوردن حس اعتماد، آرامش خاطر و رضایت برای مشتریان است.

علاوه بر این، پاناسونیک "مجموعه قوانین پایه ای را برای پاسخگویی به مشتریان " مطابق باISO 10002)  ) تدوین کرده است تا گروه بتواند به سؤالات و شکایات مشتریان پاسخ مناسبی ارائه کند. ما سیستم های مدیریت ISO را بر اساس "قوانین پایه پاسخگویی به مشتریان"  و متناسب با سیستم حقوقی هر کشور و منطقه اجرا کرده ایم.

فعالیت‌های CS تحت نظارت مدیر عامل اجرایی پاناسونیک و با همکاری بین دفتر مرکزی و سایر شرکت‌های وابسته اجرا می‌شوند .بخش های CS شرکت های فروش پاناسونیک در سراسر جهان در خصوص خدمات و کیفیت و همچنین درخواست های مشتریان و مواردی از این قبیل اطلاعات محلی جمع آوری می کنند، از این اطلاعات برای تضمین کیفیت و ایمنی محصولات و کمک به بهبود محصولات مطابق با نیازهای مشتریان هر بازار استفاده می شود.

کارمندان CS در ژاپن دانش و تجربه ای را که با تلاش و کوشش به دست آورده اند برای ارائه خدمات بهتر به مشتری به اشتراک می گذارند.

پاناسونیک از روش های مختلفی برای تجزیه و تحلیل "صدای مشتریان" (VOC) استفاده می کند و از نتایج این تجزیه و تحلیل ها از طریق هماهنگی بین بخش های کیفیت، مهندسی، طراحی و برنامه ریزی محصول از یک طرف و بخش های بازاریابی و فروش از طرف دیگر در جهت بهبود پیشرفت محصول، عملکرد و کیفیت آن، دفترچه های راهنما، به روزرسانی های کاتالوگ و فعالیت های بازاریابی بهره می برد.

پاناسونیک فعالیت های VOC خود را، اجرای عملی فلسفه مدیریتش در جهت بهبود رضایت مشتری می داند. این شرکت همه کارمندان خود را تشویق می کند در همه کارهایشان، نظرات مشتریان شرکت را در نظر داشته باشند.

بیشتر بدانید:

امنیت اطلاعات و محافظت از اطلاعات شخصی

ما به‌منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به مشتریان، شرکای کسب و کار و سایر افراد، تمرکز خود را روی اقدامات مربوط به امنیت اطلاعات معطوف کرده‌ایم.

پاناسونیک به خوبی از اهمیت حفظ اطلاعات شخصی و سایر اطلاعاتی که توسط مشتریان به این شرکت سپرده می‌شود آگاه است. این شرکت سیستمی را برای مدیریت امنیت اطلاعات ایجاد کرده است و می‌کوشد تا اطلاعات را به‌طور شایسته از طریق وضع و اجرای قوانین و مقررات جهانی در سرتاسر گروه مدیریت کند.

فعالیت‌های پاناسونیک در راستای بالا بردن سطح دانش و آگاهی همه کارکنان انجام می‌شود و از طریق آموزش این امکان را برای آنها فراهم می‌سازد تا به درستی اطلاعات را مدیریت کنند. این اقدامات شامل آموزش‌هایی است که در مورد شکل‌های جدید ریسک برای همه کارکنان گروه، برای کارمندان با توجه به موقعیت آنها در سازمان و برای افرادی که با اطلاعات شخصی و سایر اطلاعاتی که به پاناسونیک سپرده می‌شود سر و کار دارند ارائه می‌شوند.

پاناسونیک با توجه به رشد مورد انتظار خود در کسب و کار IoT (اینترنت اشیاء)، به‌واسطه مدیریت اطلاعات در جهت حفظ حریم خصوصی، ابتکاراتی را در قبال مسئولیت خود نسبت به جامعه بر عهده می‌گیرد، با این امید که روزی اطلاعات شخصی، مانند «اطلاعات مربوط به ثبت وقایع زندگی» را به‌طور فزاینده‌ای مدیریت کند.

بیشتر بدانید:

تبلیغات و آگهی پاسخگو

افزایش ارزش نام تجاری پاناسونیک
با گسترش ارتباطات شرکتی دقیق و منصفانه)

در سال های اخیر، رسوایی های شرکتی پی در پی ای در سراسر جهان به وقوع پیوسته و چشمان جامعه را به سمت شرکت هایی تغییر مسیر داده که از نظارت فزاینده ای برخوردارند. جامعه شروع کرده است به سؤالاتی در خصوص نظارت شرکت، مسئولیت اجتماعی شرکت، نظرات شرکت و به طور کلی روش متداول مدیریت کسب و کارها. در پاسخ به این تغییر رویکرد، ارتباطات شرکتی به طور فزاینده ای اهمیت پیدا کرده اند.

اصول رفتاری پاناسونیک سیاست های زیر را برای ارتباطات پایه ما به عنوان یک شرکت تعیین می کند.

(1) ارتباطات
ما از طریق ارتباطات شرکتی خود، شامل روابط عمومی و فعالیت های تبلیغاتی مان اطلاعات منصفانه و دقیقی را براساس سیاست های پایه کسب و کار و همچنین در خصوص محصولات، خدمات و فناوری ها با هدف اطلاع رسانی بهتر به مشتریان و سایر سهام داران و در نتیجه افزایش ارزش نام های تجاری مان ارائه می کنیم. در عین حال پیوسته به نظرات عموم گوش فرا داده و به آن ها توجه می کنیم تا با آن ها آشنا شده و عقایدشان را در کسب و کارمان، بازاریابی و فعالیت های خرید و فروشمان منعکس کنیم.
(2) محتوا و بیانات منصفانه
از اظهارات فریبنده، گمراه کننده، حیله گرانه و غیرمنصفانه استفاده نمی کنیم. تبلیغات ما ماهیت توهین آمیز، سیاسی یا مذهبی ندارند.
(3) خلاقیت و نوآوری
هدف ما توسعه و نشان دادن خلاقیت و نوآوری در فعالیت های ارتباطی شرکتمان است و همچنین می خواهیم نشان دهیم مشتری می تواند به علائم تجاری ما اعتماد کند.

بیشتر بدانید:

اقدامات عملکردی منصفانه

ما مطابق با قانون و فلسفه شرکت خود
، در تلاشیم تا هنجارهای اجتماعی را یک به یک، جهت تبلیغ اقدامات منصفانه در خصوص کسب و کار بهبود بخشیم

با گسترش جهانی و فعال شرکت، برخی اوقات ناشایستگی هایی نه فقط به دلیل ارتکاب جرم و تقلب عمدی بلکه به دلیل کمبود آگاهی و درک رخ می دهد. در پاناسونیک ما معتقدیم رعایت قوانین و مقررات و فلسفه خود شرکت در همه فعالیتهای کسب و کارمان پایه اساسی کسب و کارمان محسوب می شود. ما کوشش می کنیم با هدف تبلیغ اقدامات منصفانه در همه کشورها و مناطق دنیا و شناسایی یک جامعه مانا، به این قوانین کاملاً پایبند باشیم. این "اصول رفتاری پاناسونیک" است که شرایط لازم برای OECD( سازمان همکاری اقتصادی و توسعه  ) و دستورالعمل های هدایت شرکت های چند ملیتی و غیره  را شامل می شود.

در راستای نظارت بر اصول اخلاقی خود، ما یک شبکه جهانی متشکل از بخش های حقوقی، مدیران و مقامات اجرایی داریم که مسئولیت آن ها اطمینان از پایبندی به اصول رفتاری است، مدیرانی مسئول کنترل صادرات هستند و همچنین افراد دیگری وجود دارند که سایر عملکردهای مختلف شرکت ها، بخش های کسب و کار و مراکز محلی ما را در خارج از ژاپن نظارت می کنند.

هر سال با هدف تقویت آگاهی خود نسبت به ضرورت نظارت بر شرایط حقوقی و اخلاقی، ماه سپتامبر را "ماه آگاهی از تبعیت" اختصاص می دهیم. در این ماه ما برای بررسی میزان آگاهی از تبعیت در بین کارمندان خود در سراسر جهان، یک "نظرسنجی آگاهی از تبعیت" اجرا می کنیم. علاوه بر این همچنین وضعیت رعایت و انجام "اصول رفتاری پاناسونیک" را در همه محل های کسب و کار خود در سراسر دنیا به صورت سالانه بررسی می کنیم.

همچنین برای جلوگیری از ناشایستگی ها و امکان تصمیم گیری های سریع، خطوط مستقیمی را برای افرادی که مشکلات را گزارش می کنند در محل های کسب و کارمان در داخل و خارج از کشور و برای شرکای کسب و کارمان اختصاص داده ایم.

از طریق این تلاش ها بهتر با مشکلات آشنا می شویم و سپس برای حصول بهبودهایی در سطح محل کسب و کار اقدامات اولیه ای را اتخاذ می کنیم. ما همچنین این راه حل ها را با روشی جامع و یکپارچه در سطح دفتر مرکزی گروه گردآوری می کنیم و سپس آن ها را در اقدامات وسیع شرکتی بر پایه شرایط اجتماعی به کار می بندیم. در حال حاضر اولویت ما «جلوگیری از زد و بند در بازار» و «جلوگیری از تطمیع مسئولان حکومتی با رشوه» است.

بیشتر بدانید:

احترام به حقوق بشر

پاناسونیک مجموعه ملموسی از سیاست ها را در خصوص حقوق بشر تعیین کرده
و یک سیستم مدیریتی برای رعایت سیاست طراحی کرده است

احترام به حقوق بشر یکی از قوانین اساسی انجمن بین المللی و احترام به حقوق مشتری و کارمند یکی از ملاحظات مهم یک شرکت با گسترش کسب و کارجهانی است.

پاناسونیک در "اصول رفتاری" خود صراحتاً قید کرده است "ما باید به حقوق بشر احترام بگذاریم و برای درک، شناخت و احترام به فرهنگ ها، مذاهب، اندیشه ها، قوانین و ضوابط مختلف افراد در کشورها و مناطق مختلفی که کسب وکارمان برقرار است، همه تلاش خود را به کار ببریم". پاناسونیک از اصول اساسی اعلامیه جهانی حقوق بشر سازمان ملل، اعلامیه مبادی بنیادی حقوق کار (ILO) سازمان کار بین المللی و دستورالعمل های OECD برای شرکت های چند ملیتی حمایت می کند و اکثریت اصول موجود در این اعلامیه ها و دستورالعمل ها در اصول رفتاری پاناسونیک گنجانده شده است. علاوه بر این، پاناسونیک در مدیریت خود از تفکراتی در خصوص حقوق بشر جهانی بهره می برد. این تفکرات و اندیشه ها اصول راهنمای سازمان ملل را در خصوص کسب و کار و حقوق بشر شامل می شود که توسط کمیته حقوق بشر سازمان ملل در ژوئن 2011 تصویب شد.

در سال مالی 2015، پاناسونیک "سیاست های کار و حقوق بشر جهانی" را وضع کرد و یک سیستم مدیریتی را برای تبعیت از این سیاست اجرا کرد. این سیستم شامل راهنمایی می شود که در آن اصول ارزیابی صحیح ریسک و تأثیر آن روی حقوق بشر، انجام بررسی های خود ارزیابی جهت تشخیص ریسک ها، اصلاح ریسک های شناسایی شده و انجام بهبود مداوم و سایر مؤلفه ها مشخص شده است. از سال مالی 2016، پاناسونیک پیوسته این سیستم را در محل های کار در سراسر جهان اعمال می کند.

مدیر عامل ارشد مسئولیت اجرایی ترویج اصول اولیه حقوق بشر را بر عهده دارد .علاوه بر این، یک میز مشاوره در هر شرکت و بخش کسب و کار فراهم آورده شده است تا کارمندان برای بحث و گفتگو درباره نگرانی های خود در زمینه روابطشان، مشکلات به دلیل تفاوت های قدرت و مجموعه گسترده ای از دیگر موضوع های مربوط به حقوق بشر، محلی در اختیار داشته باشند. همچنین به منظور محافظت از حقوق کارگران همه رفتارهای تبعیض آمیز ممنوع است و سیاست ها نیز شامل مواردی در خصوص مدیریت ساعات کاری و دستمزد کارگران و بسیاری از موارد دیگر می شود.

پاناسونیک علاوه بر تلاش هایی که در خصوص کارمندانش انجام داده است با کارپردازان خود در سراسر جهان جهت احترام به حقوق بشر و درک صحیح قوانین و مدیریت نیروی کار در کشورهای مختلف همکاری می کند.

بیشتر بدانید:

توسعه منابع انسانی و ترویج تنوع نیروی کار

ترویج فعالیت هایی برای توسعه منابع انسانی و تنوع نیروی کار
، جایی که همه کارمندان می توانند صرف نظر از سن، جنسیت و ملیت خود همه استعدادهایشان را به کار گیرند.

کسب و کار پاناسونیک در حال رشد است و ایجاد یک فرهنگ سازمانی با هدف توسعه منابع انسانی ضروری است، فرهنگ سازمانی که در آن کارمندان هر کدام بتوانند در راستای توسعه بیشتر شرکت از استعدادهای خود استفاده بهتر و بیشتری به عمل آورند.
بنابراین پاناسونیک به ترویج تنوع نیروی کار به عنوان قسمتی اساسی از استراتژی کسب و کار خود توجه می کند؛ از این رو مجموعه وسیعی از فرصت ها را برای همه افراد دارای توانایی و امیدوار فراهم می کند و فعالانه تلاش می کند محیط کار دوستانه ای را ایجاد کند.
در سال مالی 2011، پاناسونیک این اندیشه را در قالب یک سیاست تنوع جهانی در آورد. از آن زمان، این سیاست در سراسر جهان اعمال شده است.

سیاست تنوع جهانی

گروه پاناسونیک اکنون یکی از گروه‌های کسب و کار پیشتاز در جهان است که مجموعه متنوعی از محصولات را در زمینه‌های تجارت الکترونیکی مربوط به زندگی روزانه ما ارائه می‌کند. هر کارمند با هدف کمک به پیشرفت جامعه و بهبود زندگی مردم از طریق تولید، نقش عمده‌ای را در شغل خود و ترویج فعالیت‌های کسب و کار پاناسونیک ایفا می‌کند.
پاناسونیک مجموعه‌ای از افراد با زمینه‌های مختلف منطقه‌ای، فرهنگی و تاریخی است، که از نظر عوامل مختلفی مثل جنسیت، سن، نژاد، اعتقادات، مذهب، ملیت، گرایش جنسی، و هویت جنسیتی دارای قابلیت‌های گوناگون و ویژگی‌های شخصیتی متنوع هستند. هر فردی ایده‌های متفاوت و متنوعی دارد و با بهره‌گیری از این ایده‌ها در سراسر کشورهای جهان و نواحی مختلف کسب و کار می‌توانیم ارزش‌های نوآورانه بیشتری را ایجاد کنیم. بنابراین پاناسونیک همچنان گروهی خواهد بود که همیشه دانش و نوآوری را با تلاش‌های دلسوزانه همه در کنار هم قرار می‌دهد. ما بسیار امیدواریم با استفاده از اندیشه‌ها و دیدگاه‌های متنوع خود بتوانیم محصولات و خدماتی بی‌نظیری را در جهان به مشتریانمان ارائه کنیم.
به منظور دستیابی به این هدف، باید به افراد دارای انگیزه همه کشورها و نواحی مختلف، صرف نظر از جنسیت، ملیت یا سایر خصوصیات، یک فرصت موفقیت بدهیم. ما با بهره‌گیری از توانایی‌ها و خصوصیات فردی همه کارمندانمان به بهترین شکل ممکن و حمایت از موفقیت آنها در گروه به صورت جهانی، فعالیت‌های تنوع نیروی کار خود را گسترش داده‌ایم. ما به چالش «اول بودن در زمینه فعالیت ترویج تنوع نیروی کار در هر کشور و منطقه» ادامه می‌دهیم.

پاناسونیک برای مدیریت انتخاب داوطلبین و مدیریت توسعه منابع نیروی انسانی استانداردها، سیستم ها، فرآیندها و فناوری های اطلاعات خود را به صورت جهانی یکپارچه کرده است. این شرکت بهترین داوطلبین را صرف نظر از سن، جنسیت یا ملیت پیدا کرده و آموزش می دهد و برای توسعه برنامه ریزی شده شغلی و ارتقا کارمندانش اقداماتی را اتخاذ می کند

پاناسونیک مکانیسم های کمیتی را برای ارزیابی داوطلبین خود جهت پست های گروهی مهم با استفاده از یک استاندارد جهانی مشترک ایجاد کرده ا ست. همه موقعیت های یک سطح مشخص یا بالاتر به عنوان "مدیر" در نظر گرفته می شوند و بخشی از شرکت بر مدیران ارشد کنونی و داوطلبین بعدی نظارت می کند. علاوه بر این، شرکت یک "کمیته مدیریت استعداد" را به عنوان مکانی برای رسیدگی و بحث و گفتگو درباره بهبود و ارتقا داوطلبین بعدی پست های مهم به صورت بی طرف، شفاف و آزاد ایجاد کرده است.

بیشتر بدانید:

بهداشت و ایمنی شغلی

ترویج مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی برای شناسایی
یک محل کار امن، راحت و رفاه همه کارمند )

یکی از مهمترین چالش های شرکت ها، ایجاد یک محیط کار راحت و امن و حفظ سلامت و بهداشت جسمی و روانی کارمندانشان است.

هدف مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی گروه پاناسونیک، ترویج یک محیط کار امن و راحت از طریق تلاش هایی بر اساس پیشرفته ترین و بهترین اقداماتی است که به رفاه کارمندان و بهبود کسب و کار شرکت کمک می کند.
علاوه بر این ،این گروه در قوانین خود عنوان کرده است که به ایمنی و بهداشت کارمندان شرکت های وابسته خود که به صورت تمام وقت برای پاناسونیک کار می کنند به دقت توجه می کند.

پاناسونیک در راستای تلاش مان در خصوص ایمنی و بهداشت شغلی و بهبود مداوم در این زمینه ها، تقریباً در همه محل های تولید خود در سطح جهان یک سیستم ایمنی و بهداشت شغلی به کار می برد. سیستم های به کار گرفته شده در محل های کسب و کار شرکت، در درجه اول شامل سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی پاناسونیک می باشد که در برگیرنده استاندارد OHSAS18001 با دیدگاه منحصر به فرد شرکت است. به درخواست مشتری، پاناسونیک همچنین گواهی خارجی OHSAS18001 را برای محل های کار خود کسب می کند.

اناسونیک با استفاده از این سیستم به همه کارمندان خود جهت ترویج شرکت در فعالیت های مربوط به ایمنی و بهداشت، نقش ها و مسئولیت های مشخصی اختصاص داده است. این سیستم همچنین شامل بررسی های دوره ای توسط مدیران سایت های کسب و کار می شود، که به شرکت امکان می دهد در صورت نیاز، این فعالیت ها را اصلاح کند. پاناسونیک به صورت دوره ای - حداقل سالانه - به منظور شناسایی هر گونه ریسک باقیمانده در خصوص بیماری یا سوانح محل کار و برای کاهش این ریسک ها  (که به ترتیب شدت در ارتباط با آنها تصمیمات قاطعانه ای را اتخاذ می کند) ارزیابی های ریسک را انجام می دهد. علاوه بر این وقتی یک سانحه محل کار در شرکت رخ می دهد، پاناسونیک در شبکه داخلی خود این سانحه را به عنوان یک بررسی موردی در شبکه درون شرکتی خود به اشتراک می گذارد تا بتواند برای جلوگیری از وقوع مجدد آن در کلیه سایت ها و کسب و کار خود اقدامات لازم را به عمل آورد.

کارمندان مسئول ایمنی و بهداشت گروه پاناسونیک در یک گفتمان بهداشت کارمندان و ایمنی و بهداشت شغلی سالانه شرکت می کنند، در آن جا از نتایج مطالعات موردی انجام شده در سایت های مختلف کسب و کار شرکت آگاه می شوند، در سخنرانی های آموزشیاران مهمان حضور می یابند و برای افزایش دانش خود و استفاده از آن در هر سایت کسب و کار در سایر فعالیت ها شرکت می کنند.

بیشتر بدانید:

زنجیره تأمین مسئول

ما در تلاشیم تا از طریق تأمین CSR
با همکاری تأمین کنندگان خود، یک زنجیره تأمین مانا ایجاد کنیم.

در دنیای امروز، تهیه قطعات و مواد خام یک فعالیت اساسی کسب و کار در تولید محسوب می شود. پاناسونیک تأکید دارد این فعالیت ها با احترام به مسئولیت های اجتماعی خاصی مثل احترام به حقوق بشر و محیط زیست انجام شود.

به همین دلیل، فناوری ها و تأمین کیفیت بی نظیر دیگر کافی نیست. علاوه بر آن، پاناسونیک سعی دارد مطمئن شود تنها با تأمین کنندگانی کسب و کار می کند که مسئولیت های اجتماعی خود را در پنج زمینه انجام می دهند: تهیه و تأمین مواد تمیز، تأمین مواد دوست دار محیط زیست، رعایت قوانین و هنجارهای اجتماعی، امنیت اطلاعات و احترام به حقوق بشر، کار و ایمنی و بهداشت شغلی.

برای اطمینان از اینکه کارمندان مسئول فعالیت تأمین مواد، درک و شناخت بهتری از تأمین CSR کسب کرده اند و به منظور افزایش آگاهی آن ها نسبت به تأمین CSR، قوانین و راهنماهای داخلی ای را در خصوص تأمین CSR ایجاد کرده ایم و اطلاعات لازم را از طریق جزوه، شبکه داخلی خود و جلسان آموزشی در بین کارمندان پخش کرده ایم.

در مارس 2016، گروه پاناسونیک الزاماتی را که ما در خصوص CSR ایجاد کرده‌ایم منتشر کرده است تا موضع ما را در مورد تأمین CSR بیان کند مبنی بر اینکه ما با اشاره به استانداردهای بین‌المللی و رویکردهای استاندارد در صنعت، از تأمین‌کنندگان خود می‌خواهیم به دستورالعمل‌های تبلیغاتی CSR زنجیره تأمین پاناسونیک (که از این به بعد «دستورالعمل‌های تأمین» نامیده می‌شود) پایبند باشند.

این دستورالعمل‌های تأمین به زبان‌های ژاپنی، انگلیسی، چینی، تایلندی، ویتنامی و اندونزیایی تهیه شده‌اند و ما در تلاشیم آنها را از طریق ایمیل به همه تأمین‌کنندگان خود پخش کنیم و مطمئن شویم که آنها مطلع شده‌اند، به‌علاوه این دستورالعمل‌ها را از طریق وبسایت خود به آنها ارسال می‌کنیم.

ما همچنین در چین و شرق آسیا جلساتی را با تأمین‌کنندگان CSR برگزار می‌کنیم. در کشور چین، حدود 400 تأمین‌کننده شرکت کرده‌اند، همینطور حدود 3000 نفر در جنوب شرقی آسیا و هند حضور داشته‌اند.

برای کسب جزئیات بیشتر در خصوص فعالیت‌های تأمین، لطفاً به قسمت «برای تأمین‌کنندگان» ما مراجعه کنید.

لینک‌های مرتبط

علاوه بر این، مواد معدنی ای که بودجه سازمان هایی را تأمین می کنند که به حقوق بشر توجه نمی کنند، در نابودی محیط زیست دخیل هستند،
آنها به فساد می پردازند و یا در محیط رفتار غیر اخلاقی ای دارند، ما تلاش می کنیم به دستورالعمل زنجیره تأمین مواد معدنی که مسئول ارزیابی ویژه( سازمان همکاری اقتصادی و توسعه  (OECD مناطق پر خطر است پایبند بمانیم.

از طریق این تلاش ها به همراه تأمین کنندگانمان سعی داریم زنجیره های تأمین مانایی را ایجاد کنیم.

بیشتر بدانید:

روابط انجمن

پاناسونیک می‌کوشد تا از طریق فعالیت‌های جمعی شهروندی در کنار فعالیت‌های تجاری به چالش‌های اجتماعی بپردازد. 

پاناسونیک قصد دارد از طریق فعالیت‌های تجاری و فعالیت‌های جمعی شهروندی خود، در حل و فصل مسائل اجتماعی، ایجاد زندگی بهتر و گسترش خوشبختی در سراسر جهان و پیشرفت جامعه، همه در تلألو شعار «زندگی بهتر، دنیایی بهتر» سهیم باشد.

از بین همه مشکلات در دنیای امروز، فقر رو به رشد مردم در سراسر جهان، چه در کشورهای توسعه‌یافته و چه در کشورهای در حال توسعه و در حال ظهور، مسئله‌ای خاص و جدی است. اهداف توسعه پایدار در سال 2015 تحت عنوان «برنامه عملی برای بشریت، کره زمین و رونق» در سازمان ملل متحد به تصویب رسید. از 17 آرمان و 169 هدف موجود در بین این اهداف، موردی که بالاترین اولویت را دارد پایان دادن به فقر است.

کونوسوکه ماتسوشیتا، بنیانگذار پاناسونیک، فقر را به‌عنوان یک فاجعه درک کرد و هدف کسب و کار را پایان دادن به این فاجعه در نظر گرفت. در حالی که استانداردهای زندگی برای بسیاری بهبود یافته، و تا حدی فقر از بین رفته است، اما بسیاری از کشورها و مناطق وجود دارند که از این ثروت محروم مانده‌اند، و شکاف‌های موجود در این استانداردها حتی در میان کشورهای توسعه‌یافته نیز بزرگتر شده است.

با در نظر گرفتن این وضعیت، پاناسونیک می‌خواهد از طریق فعالیت‌های شهروندی جمعی مانند مشارکت در پیشرفت بشری، فرصت‌های جدید و درک متقابل در حل این مسائل اجتماعی و ایجاد یک جامعه جهانی پایدار سهیم باشد. این شرکت امیدوار است که با همکاری همه سهامداران خود این مهم را انجام دهد، و در این مسیر با توسعه محصولات و فناوری‌ها، و همچنین دانش و منابع خود از طریق تولید، آنها را برای اهداف نیک به کار بگیرد.

بیشتر بدانید: